pondělí, 22 červenec 2019
Home Akce Výlet na zámek Loučeň

Výlet na zámek Loučeň

Na 11. 5. 2013 připravil Sbor dobrovolných hasičů Koberovy zejména pro děti zájezd na zámek Loučeň, kde toho dne probíhala slavnost Večerníčkův den připravovaná ve spolupráci s Českou televizí. Přihlášených 30 dětí a 16 dospělých se nenechalo odradit podmračeným počasím a i přes to, že je během dne zkropilo pár dešťových kapek, všichni si připravený program užili.

Záleželo na každém, zda se rozhodne pro návštěvu zámku s prohlídkou ušitou na míru (v roli průvodce se vystřídal pan Krbec, Večerníček, výborný Maxipes Fík a jičínská Kněžna) nebo zda veškerý čas věnuje labyrintům a pohádkovým postavičkám v parku, které měly pro děti připravené lehké úkoly, za něž byly děti odměněny drobným dárkem. Vedle toho v zámeckém salónku nepřetržitě pouštěli Večerníčky, děti se mohly realizovat v Kanafáskově tvůrčí dílničce, rodiče v dílně Pata a Mata, představení se dočkal nový Večerníček Bílá paní na hlídání, proběhla beseda, jak se vytvářel Večerníček Chaloupka na vršku, a děti mohly zhlédnout hrané Krkonošské pohádky. Po závěrečném defilé všech postav proběhlo losování o ceny, při kterém se usmálo štěstí i na jednu naši malou účastnici zájezdu, druhý den jsme se pak dostali i do ranních zpráv.:)

I když šlo o akci, která kvůli velkému množství lidí snese přívlastek masová (z tohoto důvodu jsme také, bohužel, nemohli na společnou prohlídku zámku), a úkoly v parku by si zasloužily od pořadatelů větší úsilí při vymýšlení, byly k vidění věrné kostýmy postaviček, prohlídka zámku byla bezkonkurenčně tím nejlepším z celého dne (děti během 50 minut nestačily ani jednou zazlobit) a děti se vydováděly běháním v labyrintech, takže celý den uběhl, ani si člověk nestačil všimnout jak. Domů jsme dorazili kolem 19 hodiny. SDH platil svým členům dopravu.

Soňa Flégrová

 

 
Kalendář akcí
<<  Červenec 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031