neděle, 25 srpen 2019
Home Akce Stalo se

Stalo se

Hasičský ples 2015

Hasičský ples

14. 2. 2015 uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Koberovy Hasičský ples. Bohatá tombola, kapela Gemini, předtančení skupiny Diamonds Liberec, dostatek pití a výborná večeře nalákala téměř 200 lidí. Po úvodním přivítání starostou SDH Tomášem Maškem a několika tanečních sériích rozvířila prach dívčí taneční skupina Diamonds Liberec – nejdříve tancem s hasičskou tematikou, pak ale slečny odložily hasičské kšandy a nikdo z přihlížejících si nenechal ujít jediný pohyb spoře oděných tanečnic. Poté se většina přítomných vrhla do víru tance. Kdo měl hlad, mohl si vybrat mezi řízkem, gulášem a tatarákem. Kolem půl 12 již celý sál netrpělivě čekal na losování tomboly, losovalo se na 30 cen a mezi hlavní patřil gril, mikrovlnná trouba, mobilní telefon a především víkendový pobyt pro 2 osoby v Telči. Po tombole se do toho opět pořádně opřela kapela Gemini a dlouhými tanečními sériemi rychlých písniček udržela na sále nebývale velké procento návštěvníků až do časných ranních hodin.

Děkujeme všem sponzorům a doufáme, že se zúčastněným Hasičský ples 2015 líbil natolik, že nám zachovají přízeň i v příštím roce.

 

Hasičská noc pod Ještědem 2014

Dne 4. 10. 2014 se družstvo členů SDH Koberovy ve složení T. Mašek, P. Pospíšil, L. Drbal, A. Brož zúčastnilo noční hasičské soutěže Hasičská noc pod Ještědem, kterou pořádají zdislavští hasiči. V konkurenci dalších 28 družstev skončily Koberovy na úžasném 5. místě, což je doposud nejlepší výsledek.

Oficiální zahájení akce proběhlo v 19:00, naše družstvo startovalo jako 11. v pořadí přesně ve 20:40. Stejně jako ostatní družstva i to naše muselo splnit 16 disciplín, často fyzicky velmi náročných (kaprovka, protipovodňová hráz, válení pneumatiky, hammer box, výměna kola, raft, lezení na laně). Řezání kmene stromu kaprovkou nebo hammer box si koberovští mohli zkusit při letošních společných oslavách obce Koberovy, TJ Sokol a SDH Koberovy. Do cíle dorazilo naše družstvo ve 03:20. Kolem sedmé ráno byly slavnostně vyhlášeny výsledky.

Mnoho krásných fotek najdete díky Romanu Hübnerovi ZDE.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Mgr. Soňa Flégrová


 

Výlet na zámek Loučeň

Na 11. 5. 2013 připravil Sbor dobrovolných hasičů Koberovy zejména pro děti zájezd na zámek Loučeň, kde toho dne probíhala slavnost Večerníčkův den připravovaná ve spolupráci s Českou televizí. Přihlášených 30 dětí a 16 dospělých se nenechalo odradit podmračeným počasím a i přes to, že je během dne zkropilo pár dešťových kapek, všichni si připravený program užili.

Záleželo na každém, zda se rozhodne pro návštěvu zámku s prohlídkou ušitou na míru (v roli průvodce se vystřídal pan Krbec, Večerníček, výborný Maxipes Fík a jičínská Kněžna) nebo zda veškerý čas věnuje labyrintům a pohádkovým postavičkám v parku, které měly pro děti připravené lehké úkoly, za něž byly děti odměněny drobným dárkem. Vedle toho v zámeckém salónku nepřetržitě pouštěli Večerníčky, děti se mohly realizovat v Kanafáskově tvůrčí dílničce, rodiče v dílně Pata a Mata, představení se dočkal nový Večerníček Bílá paní na hlídání, proběhla beseda, jak se vytvářel Večerníček Chaloupka na vršku, a děti mohly zhlédnout hrané Krkonošské pohádky. Po závěrečném defilé všech postav proběhlo losování o ceny, při kterém se usmálo štěstí i na jednu naši malou účastnici zájezdu, druhý den jsme se pak dostali i do ranních zpráv.:)

I když šlo o akci, která kvůli velkému množství lidí snese přívlastek masová (z tohoto důvodu jsme také, bohužel, nemohli na společnou prohlídku zámku), a úkoly v parku by si zasloužily od pořadatelů větší úsilí při vymýšlení, byly k vidění věrné kostýmy postaviček, prohlídka zámku byla bezkonkurenčně tím nejlepším z celého dne (děti během 50 minut nestačily ani jednou zazlobit) a děti se vydováděly běháním v labyrintech, takže celý den uběhl, ani si člověk nestačil všimnout jak. Domů jsme dorazili kolem 19 hodiny. SDH platil svým členům dopravu.

Soňa Flégrová

 

 

Mikulášská besídka 2012

 

 

1. 12. 2012 se mezi 14.00 a 17:30 na velkém sále Kulturního domu v Koberovech uskutečnil už druhý ročník Mikulášské besídky. Po loňském úspěchu jsem si jako hlavní organizátorka říkala: loni jsem neměla co ztratit, vždyť překvapit může každý, ale obhájit úspěch a ještě k němu i něco přidat, to nebude jen tak - vždyť dnes je každý člověk dennodenně masírovaný filmovými efekty, bohatou výpravou, vtipnými moderátory a krásnými modelkami uměle vytvořených postav... - nic z toho já nabídnout nemůžu! Nicméně jsem se nezalekla a pokusila se ve spolupráci s mnoha dalšími připravit pro děti odpoledne, kde se (doufám) ani chvíli nenudily.

Příprava z mé strany byla náročná a zahrnovala malování kulis a perníčků (plakáty pak vznikly ve škole pod taktovkou paní Radky Huškové, obrázky vytvořily děti z MŠ pod vedením paní učitelek a paní ředitelky Ivy Rutkovské), tvorbu sněhuláků (zde bylo hlavně psychicky nejnáročnější vybrat správné krabice v peňáku a nevypadat při tom jako zloděj - zdravím železnobrodského hlídače), zmuchlání několika stovek použitých papírů na opravdickou sněhovou bitvu, renovace vlka a vymyšlení a zhotovení mikulášských vozíků (to bylo asi nejnáročnější, protože naše kočka se při jejich výrobě poprvé setkala s krepákem a prázdnými roličkami od toaletního papíru a obojí se jí zalíbilo natolik, že jsem vozíky dělala na vícero pokusů; navíc naše děti by zas místo Mikulášů nejraději vozily ve vozíku kočku, což se zas nezamlouvalo mně, jelikož náklad notně převyšoval nejvyšší konstrukční povolenou hmotnost, navíc nebylo možné kočku nijak připoutat, takže její převoz byl riskantní jak pro ni, tak pro vozík). Posledních pár dnů před akcí pak bylo věnováno nákupu sladkostí, kompletování balíčků, přípravě sálu, chlebíčků, nákupu zákusků a nácviku toho, jak bude probíhat nadílka a čertoviny.

Letos se přihlásilo celkem 65 dětí (o 20 více než loni), které si více či méně odvážně šly s básničkou pro nadílku. Nadílka začínala lehce po 16.00, první dvě hodiny byly věnovány diskotéce, na níž podle mého velmi dobře a s citem pro písničky i hluk hrál DJ JJ. Během diskotéky si děti několikrát zasoutěžily (opičí dráha s renovací střechy perníkové chaloupky, ukamenování vlka z Červené Karkulky, mikulášská rallye + stavba sněhuláků, čertí kvíz a závěrečná sněhová bitva) - peníze na ceny do soutěží věnoval Obecní úřad Koberovy a Sbor dobrovolných hasičů Koberovy, za což děkuji. Díky příspěvku Petry a Járy Cvrčkových jsme zase mohli zrealizovat malování na obličej, které podle velkého počtu kočiček, motýlků, pirátů a batmannů mělo také úspěch - tímto zároveň děkuji Vendulce Bínové, která děti pomalovala. Naproti "malovacímu studiu" se nacházel "stánek" ZŚ Koberovy s výrobky dětí - díky i paní učitelce Diblíčkové, která tu s dětmi trávila celé odpoledne.

Něco po 16.00 přišel ten pravý čas na nadílku. Po tajuplném hudebním úvodu do ztichlého sálu doslova vtrhli tři čerti hledající zlobivé děti, které zkrotil až Mikuláš v doprovodu dvou sličných andělů. Během nadílky bylo možné zaslechnout spoustu roztomilých básniček, pronášených povětšinou lehce roztřeseným hlasem, čerti přeci jen strašili a dělali neplechu během celého odpoledne a jakmile se nějaké dítě o kousek vzdálilo od svých rodičů či prarodičů, mělo namále. Na druhou stranu si ale čerti připravili hned několik vystoupení (zpěv, tanec, balet, zpověď, přetahování provazem, nábor do čertích řad), aby předávání balíčků nebylo stereotypní a bylo i zábavné. Nejvíc pak pobavila Bára Holubová, která při náboru zcela spontánně a velmi intenzivně vykřikla tak, že dva ze tří čertů úlekem spadli z lavičky a třetí to měl jen tak tak. Přitom vypadá spíš jako andílek:)

Přesně o půl šesté se rozloučil Mikuláš s anděly s příslibem, že za rok dorazí určitě zas, po něm odešli ho horoucích pekel i rozdivočení čerti, ale ještě předtím hodili dětem, co vydržely až do konce, zbytek odměn vyhrazených pro toto odpoledne. Po jejich odchodu se do svých domovů odebral i zbytek dětí, podle výrazů ve tvářích nadmíru spokojených. Mikuláš, andělé i čerti byli prostě skvělí...

Příští rok se na Mikulášské sejdeme už 30. listopadu a já doufám, že v podobném počtu jako letos. Nerada bych nějak omezovala počet dětí, na druhou stranu i tahle akce má určitou kapacitu a únosný počet dětí, při kterém si navzájem nebudou "šlapat na hlavu". Do příštího roku ale bude pouze jediné omezení - včasné přihlášení a zaplacení balíčku (převážná většina z vás toto pravidlo respektovalo již letos - za což děkuji), tedy žádné dodatečné přihlašování nebo vlastní balíčky, aby se předešlo zmatkům a případným pochybením. Doufám, že většina lidí toto pochopí. Když nákup a kompletování balíčků děláte v jednom, ve dvou lidech a není to v té době jediná vaše povinnost, tak to jinak ani dělat nejde. V hlavě mám už několik nápadů na nové soutěže, takže se máte na co těšit!

Na závěr bych ráda poděkovala i všem lidem, kteří se podíleli na přípravě a kteří v sobotu byli ve službě. Speciální dík pak Romanu Hubnerovi, který pořídil na 150 krásných fotek (prohlédnout si je můžete ZDE), a panu Jindřichu Kvapilovi, který celou Mikulášskou besídku natočil (1,5hodinový záznam je ke zhlédnutí na kabelové televizi každý den od 17:00).

Čertům zdar a Mikulášům s anděly zvlášť!

Soňa Flégrová

 

 

Silvestr 2012

Letos jsme se rozhodli navázat na tradici silvestrovských stopovaných pořádaných pro děti navštěvující cvičení hasičů. Sraz byl naplánován už na 10 hodinu dopolední. Pro poklad vyrazily dvě skupiny, mladší a starší žáky čekal výšlap kolem Fialníku a do Zahajčí, předškoláci se po fáborkách vydali přes Hamštejn vyhnat medvěda z nory "na Pískovně". Počasí nám celkem přálo, takže se všichni dožili sladkosti v cíli cesty a mohli se vydat do nové hasičské klubovny, kde na ně čekaly výborné teplé špagety a něco dobrého k pití. Když děti zahnaly hlad, vrhly se do víru tance a řádění, které vždy po několika desítkách minut přerušila zábavná hra. Kolem 4 hodiny jsme si připili rychlými špunty a popřáli všechno nejlepší do nového roku. Pak už nás čekalo "jen" vypuštění lampiónů přání a ohňostroje. V samotném závěru bylo těžké odhadnout, jestli jsou více vyřízené děti, nebo my, co jsme jim Silvestra připravili...:) Celkem se akce zúčastnilo kolem 20 dětí.

Na třicet dospělých z řad výboru, družstev a zásahové jednotky a rodinných příslušníků se sešlo v hasičárně večer, aby společně přivítali první hodiny nového roku. O zábavu se postaral soutěžní pětiboj (šipky, hod míčkem, pivo na ex, skládání ponožek, slalom s komínem z kostek), který prověřil všestrannost, soutěžního ducha, ale především schopnost udělat si legraci sám ze sebe. Jednotlivých disciplín se zúčastnili téměř všichni přítomní, stejně tak jsme všichni potancovali a oslavili nový rok dobrým pitím, jídlem a ohňostrojem, takže domů jsme se rozešli až několik hodin po půlnoci... Dobrou náladu dokládají fotky (ZDE).

 

 

 

 

 

Hasičský ples 2012

Jako již tradičně, na sobotní večer dne 18. 2 2012 připadlo konání hasičského plesu. Ani deštivé počasí neodradilo hojný počet krásně nastrojených slečen a dam a elegantně oblečených pánů od návštěvy kulturního domu v Koberovech a troufnu si tvrdit, že bylo jen minimum těch, kteří nakonec rozhodnutí obléci si večerní róbu a vyrazit na místní ples litovali.

Celý článek...

 
Kalendář akcí
<<  Srpen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031