čtvrtek, 13 prosinec 2018
Home Nejmladší hasiči Soutěže

Soutěže (předškoláci)

Malý Soptík

Ve čtvrtek 20. 6. 2013 se v Železném Brodě uskutečnila hasičská soutěž pro mateřské školy Malý Soptík. Původně se měla soutěž konat na hasičském cvičišti a měla zahrnovat 3 disciplíny: štafetu s překážkami, branný závod (první pomoc, znalost dopravních značek, vlajek států, složek záchranného systému, hod míčkem na cíl) a zjednodušený požární útok (sestřelení plechovek proudem vody). Vzhledem k tropickému počasí byla soutěž přeložena do sportovní haly a zredukována pouze na první dvě disciplíny.

Pod vedením Petra Flégra se soutěže zúčastnilo i 8 dětí navštěvujících tréninky předškoláků. Soutěžilo se v čtyřčlenných družstvech. Družstvo mladších: Adámek Drahoňovský (4 roky), Péťa Flégr (4 roky), Zuzanka Flégrová (3 roky), Daník Topol (4 roky) obsadilo 7. místo, druhé družstvo: Ondra Hanzl (4 roky), Barča Plecháčová (4 roky), Květuška Sládková (4 roky) a Bělinka Sládková (6 let) bylo bohužel zařazeno mezi starší a skončilo sedmnácté. Konečné výsledky však byly tou nejméně podstatnou věcí. Mnohem důležitější bylo, že děti na soutěž pilně trénovaly, takže se naučily několik nových věcí, celé soutěžní dopoledne si užily, získaly zkušenosti, od organizátorů akce byly odměněny balíčky se sladkostmi a od vedoucího Petra Flégra zmrzlinou (a jedna školka nám dokonce darovala dort). Jako bonus pak byla ukázka pěnového a vodního děla. Příští rok se soutěže určitě opět zúčastníme! Děkujeme rodičům zúčastněných dětí za doprovod.

Mgr. Petr Flégr a Mgr. Soňa Flégrová

<<  Prosinec 2018  >>